Zęby to jedna z ważniejszych kwestii o które powinniśmy dbać.

Dlatego warto korzystać z usług stomatologicznych, np.

i cieszyć się dobrym zdrowiem.

Nieleczone ubytki

usługi stomatologiczne brennaUbytki w zębach to częsta przyczyna dalszych problemów ze zdrowiem jamy ustnej i uzębienia.
Nieleczony ubytek próchniczy może poskutkować koniecznością wyrwania zęba, a wtedy jedyną opcją na jego odzyskanie jest bardzo droga proteza.
Próchnica może też prowadzić do stanów zapalnych w obrębie jamy ustnej, a nawet do zapalenia okostnej, które jest bardzo niebezpieczne dla życia. Leczenie zaawansowanej próchnicy w danym zębie wykonuje się jak leczenie kanałowe, ale tylko jeżeli doszło do stanu zapalnego nerwów w danym zębie.

Ten zabieg jest również nie porównywalnie droższy od zwykłego uzupełnienia ubytku specjalnym materiałem światłoutwardzalnym.

O stomatologii w Wikipedii

Stomatologia, dentystyka (gr.
stoma ? usta + gr.
logia ? nauka; łac.
dens ? ząb) - dział medycyny zajmujący się funkcjonowaniem, patologiami i leczeniem zębów, przyzębia, języka, błony śluzowej i innych tkanek jamy ustnej oraz ją otaczających a także stawu skroniowo-żuchwowego człowieka.

Przed wejściem Polski do Unii Europejskiej używano tytułu lekarz stomatolog, potem lekarz dentysta, jednakże Naczelna Izba Lekarska dopuszcza możliwość używania obydwu tytułów. W Polsce, zgodnie z Dz.

U.
z 2011 r.
Nr 113, poz. 6581, do roku 2012 tytuł lekarza dentysty uzyskuje się po 5 latach studiów, odbyciu stażu podyplomowego i zdaniu Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Państwowego (LDEP).
Od roku 2013 LDEP został zastąpiony Lekarsko-Dentystycznym Egzaminem Końcowym ? LDEK (art.
5. ustawy).

Staż podyplomowy zostaje zniesiony po 1.10.2016 roku (art.

4. ustawy).Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Stomatologia

Leczenie protetyczne i korony

usługi stomatologiczne brenna Leczenie protetyczne to ostatnia deska ratunku, aby mieć zdrowy i kompletny zestaw uzębienia, nawet licząc te sztuczne.
Lekarze stomatologii wykorzystują na dzień dzisiejszy różne materiały z których wykonywane są protezy zębowe.
Najtwardszym obecnie dostępnym materiałem jest cyrkon i takie korony mają trwałość nawet do 20 lat. Mniej trwałe materiały ceramiczne mogą się szybciej wyszczerbiać i niszczyć niż ich droższe odpowiedniki.

Dla niektórych materiałów przewiduje się trwałość na poziomie 5 lat.

Warto więc dobrze przemyśleć jaka opcja będzie dla ans najlepsza.
Ogólnie najczęściej warto wybrać droższą opcje i nie przejmować się wymianą przez długie lata..