Warto się wspomagać w spocie, odżywki typu poprawiają wyniki wszelkiego treningu.

Parę słów o sporcie.

Warunki zdrowego sportu

impact whey proteinAktywność fizyczna może przybierać przeróżne formy i niezależnie od wybranej należy trzymać się kilku podstawowych zasad. Po pierwsze,a by ruch był zdrowy nie można się przetrenowywać, a przynajmniej nie za każdym razem.

Dla początkującego sportowca może być ciężko przewidzieć swój limit, jednak po jakimś czasie będzie wiadomo kiedy przestać ćwiczyć. Po drugie dieta, w sumie jest to najważniejszy punkt każdej aktywności fizycznej.

Bez diety nie zobaczymy żadnych zmian w naszym ciele, a zła może doprowadzić do dużych ubytków i uszkodzeń naszych komórek.

No i po trzecie, ale nie najmniej ważne, to suplementacja.

Tutaj już wszystko zależy od naszego celu i tak na prawdę nie jest ot konieczny punkt, jednak bardzo pomaga dostarczyć pewnych składników, które może być ciężko dostarczyć w diecie.

I pamiętaj ruch to zdrowie, ale po kilkoma warunkami.

Wikipedia o żywieniu sportowców

impact whey protein
Wydatek energetyczny dla poszczególnych grup ludności jest różny. W sporcie jest on zwiększony i wykazuje zróżnicowanie pomiędzy poszczególnymi dyscyplinami sportowymi.
Zależy on również od cyklu treningowego oraz czasu trwania wysiłku fizycznego.
Zapotrzebowanie na energię sportowców wielu dyscyplin jest podobne i zbliżone do wielkości 72 kcal/kg m.c.
Różni się ono w sportach siłowych i siłowo-szybkościowych, osiągając odpowiednio: 76 i 66 kcal/kg m.c. Sportowcy uprawiający dyscypliny wytrzymałościowe często mają trudność w osiągnięciu wysokiego poboru energii.
Rozwiązaniem jest spożywanie częstych, skoncentrowanych posiłków.

Przybliżony procentowy udział składników pokarmowych w pokrywaniu zapotrzebowania energetycznego u sportowców powinien wynosić: 10-15% dla białek, 20-30% dla tłuszczów i 55-65% dla węglowodanów.

Jest on zbliżony do wartości przewidywanych dla ogółu ludności. Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Żywienie_sportowców

Trening bez odżywek?

Można ćwiczyć bez odżywek i suplementów, ale pewnych substancji nie dostarczymy w takiej ilości w jakiej będą nam potrzebne przy dużej ilości treningów.

Z tego powodu warto jakąś odżywkę sobie kupić, zwłaszcza przy intensywnym trenowaniu. Dobra dieta bardzo pomaga w dobrym treningu, a suplementy mają jedynie ja wspierać.

Ale odżywki mają uzupełniać te niedobory, których nie dostarczamy w diecie.
Na każdym opakowaniu suplementów znajdziemy ważne informacje o dawkowaniu i ilościach zalecanego dziennego spożycia danej substancji.
Z tymi informacjami w łatwy sposób dobierzemy odpowiednią ilośc odżywki dla naszego organizmu.

.

Dodane: 01-10-2016 07:13

Tagi: odżywki sport suplementy zdrowie trening białko

Widok do druku:

impact whey protein