smary do łańcuchów

Jak zabezpieczyć elektronikę?

W przypadku każdego układu elektronicznego kwestie zabezpieczenia przed korozją są bardzo istotne. Oczywiście gotowe komponenty takie jak płyty główne komputerów, karty graficzne czy też układy sterujące urządzeń AGD są już zabezpieczone przed korozją.
Każda taka płyta jest pokryta specjalnym woskiem lub innym preparatem zapobiegającym penetracji wilgoci i innych szkodliwych czynników. Różnice między elektroniką zabezpieczoną antykorozyjnie a tą niezabezpieczoną najlepiej widać na samodzielnie wykonywanych układach.

Po kilku latach, nawet jeśli układ ma dobre warunki pracy to zaczyna się pojawiać korozja w okolicy lutowań i przewodów.

Elektronika - za Wikipedią:

Elektronika (z gr. elektron 'bursztyn, który można naelektryzować przez potarcie' i -ikos 'na sposób; odnoszący się do')1 ? dziedzina techniki i nauki zajmująca się obwodami elektrycznymi zawierającymi, obok elementów elektronicznych biernych, elementy aktywne takie jak lampy próżniowe, tranzystory i diody.
W obwodach takich można wzmacniać słabe sygnały dzięki nieliniowym charakterystykom elementów czynnych (i ich możliwościom sterowania przepływem elektronów).
Podobnie możliwość pracy urządzeń jako przełączniki pozwala na przetwarzanie sygnałów cyfrowych.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Elektronika

Definicja przemysłu spożywczego

smary do łańcuchów
Przemysł spożywczy ? dział gospodarki, który zajmuje się wytwarzaniem produktów i półproduktów przeznaczonych do spożycia, takich: jak mięsne, mleczne, czyli nabiałowe, pieczywo, cukiernicze, napoje alkoholowe i bezalkoholowe itp. W skład tego przemysłu wchodzą: rzeźnie, zakłady przetwórstwa rybnego i mięsnego, mleczarnie, piekarnie, cukrownie, gorzelnie, browary, młyny, wytwórnie soków i przetwórstwo warzywniczo-owocowe, zakłady cukiernicze oraz tytoniowe. Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Przemys%C5%82_spo%C5%BCywczy
.
Dodane: 01-10-2016 06:18

Tagi: smary ambersil

Widok do druku:

smary do łańcuchów