SM to okropna choroba.
Dobre niesie pacjentowi ulgę w cierpieniu i może powstrzymać rozwijanie się choroby. Na szybko o leczeniu stwardnienia rozsianego.

Choroby demielinizacyjne - Wikipedia

leczenie stwardnienia rozsianego leczenie stwardnienia rozsianego
Choroby demielinizacyjne ? wszelkie choroby układu nerwowego, w których dochodzi do uszkodzenia osłonek mielinowych nerwów.
Utrudnia to przewodzeniu sygnałów w zajętych nerwach, co prowadzi do pogorszenia w zakresie czucia, ruchu, postrzegania i innych funkcji w zależności od nerwów, które są zajęte. Termin opisuje skutek choroby, a nie jego przyczynę; niektóre choroby demielinizacyjne są spowodowane przez czynniki genetyczne, inne przez czynniki zakaźne, reakcje autoimmunologiczne, a w przypadku niektórych etiologia nie jest znana.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Choroby_demielinizacyjne

Czym leczyć SM?

Skutecznych metod leczenia SM jest kilka i należą do nich między innymi interferony, które uznawane są za najskuteczniejszą dzisiaj metodę leczenia objawowego tej choroby.
Interferon beta jest obecnie stosowany w Europie oraz Japonii, gdzie pomaga setkom pacjentów powstrzymać rozwój choroby. Leczenie w ramach programu NFZ trwa dwa, trzy lata, po tym czasie należy samemu opłacać 100% ceny leków.

To samo tyczy się osób powyżej 40 roku życia, leki dla takich chorych nie są refundowane.

Chory układ nerwowy - diagnoza

Choroby układu nerwowego to zazwyczaj bardzo poważna sprawa, której nie należy bagatelizować.

jeżeli mamy jakikolwiek podejrzenie, że coś może być ni tak z naszym układem nerwowym to koniecznie powinniśmy się udać do specjalisty.

Neurolog zbada nas i ewentualnie rozwieje wszelkie obawy. Neurolodzy korzystają z różnych metod diagnostycznych, jedną z podstawowych jest wykonywanie przez pacjenta serii ruchów na stojąco i na leżąco.

Sprawdza się tez przewodnictwo nerwowe oraz robi badania krwi oraz tomografię mózgu lub kręgosłupa w poszukiwaniu zapaleń i zmian mogących świadczyć o chorobie układu nerwowego..