O pozyskiwaniu betonu w encyklopedii

maxbud-brukarstwo.pl
Beton (zwykły) powstaje w wyniku wiązania i stwardnienia mieszanki betonowej. Mieszanka betonowa to mieszanina spoiwa (cement), kruszywa, wody i ewentualnych dodatków (do 20% w stosunku do masy spoiwa) i domieszek (do 5% w stosunku do masy spoiwa). Kruszywa mogą być naturalne: grube (żwir), drobne (piasek o frakcjach do 2 mm) lub sztuczne (np.

keramzyt).

Dodatki i domieszki poprawiają właściwości mieszanek betonowych i betonów, np.
zwiększają urabialność, opóźniają proces wiązania, zwiększają mrozoodporność, wodoszczelność itd. Nie wolno stosować wody morskiej (zasolonej), mineralnej i zanieczyszczonej (np.

ściekowej, rzecznej).

Bez wykonywania badań można stosować wodę wodociągową.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Beton

O chodniku w Wikipedii

maxbud-brukarstwo.pl
Chodnik (trotuar) ? utwardzony pas terenu służący do poruszania się pieszych, zazwyczaj fragment pobocza drogi. Najczęściej wyłożony jest płytami betonowymi, kostką betonową lub kamiennym brukiem. Główną funkcją chodników jest zapewnienie bezpiecznej i wygodnej komunikacji pieszym i oddzielenie jej od komunikacji kołowej na drodze. Mogą pełnić funkcje promenady.
Ozdobne mozaiki oraz specjalna, mała infrastruktura może przekształcać chodnik w dzieło sztuki. Obecnie chodniki budowane są w wielu miastach w miarę możliwości i potrzeb łącznie z drogami rowerowymi, oświetlane, a krawężniki na przejściach dla pieszych są obniżone, by umożliwić ruch osób niepełnosprawnych i osób z wózkami dla dzieci.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Chodnik_(droga)

Zamówienie ozdobnej kostki brukowej

Ozdobna kostka brukowa wykładana jest zwłaszcza przed domem. Dzięki temu cała posesja wygląda na dużo bardziej zadbaną, a sama kostka brukowa staje się jej wizytówką.

Taka ozdobna kostka brukowa może zostać zamówiona w firmie zajmującej się produkcją kostki brukowej oraz jej wykładaniem.

Pomocą w znalezieniu najlepszej kostki brukowej może okazać się również internet, w którym można znaleźć wiele ofert dotyczących ozdobnej kostki brukowej.
Obecnie wiele firm zajmujących się sprzedażą kostki brukowej prowadzi działalność w internecie i tą drogą można nawet zamówić wykonanie usługi ułożenia kostki brukowej.
Taka kostka brukowa oprócz oczywistych funkcji ozdobnych spełnia także funkcje typowo użytkowe.
.
Dodane: 18-11-2016 06:51

Tagi: rybnik usługi budownictwo Śląsk usługi brukarskie

Widok do druku:

maxbud-brukarstwo.pl