kuzior.eu

Definicja głośnika z Wiki

kuzior.eu
Głośnik ? przetwornik elektroakustyczny (odbiornik energii elektrycznej przekształcający prąd elektryczny w falę akustyczną).
Idealny głośnik przekształca zmienny prąd elektryczny o odpowiedniej częstotliwości na falę akustyczną, proporcjonalnie i liniowo.
Rzeczywisty zakres częstotliwości, w którym głośnik wytwarza falę ciśnienia proporcjonalnie do napięcia (z dopuszczalnym odchyleniem) nazywa się pasmem przenoszenia głośnika. Potocznie głośnikiem nazywa się również zespół głośników zamknięty we wspólnej obudowie, poprawnie nazywany zestawem głośnikowym.
Kolumna głośnikowa natomiast to rodzaj zestawu głośnikowego składającego się Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Głośnik

Wikipedia i cechy DJ'a

umiejętność dobierania odpowiedniego repertuaru i ? co z tym idzie w parze ? obszerna wiedza muzyczna i znajomość aktualnych trendów muzycznych znajomość struktury odtwarzanych utworów umiejętność kontroli nad dźwiękiem za pomocą sprzętu wyczucie rytmu umiejętność dopasowywania do tempa dwóch lub więcej utworów (ang.
beatmatching) ? umiejętne zwalnianie lub przyspieszanie utworu, aby jego tempo zgadzało się z tempem poprzedniego zdolność do poprawnego odczytywania panującego na parkiecie nastroju i odpowiedniej reakcji na potrzeby publicznościŹródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/DJ

Zespół muzyczny czy DJ

Większość osób nie wyobraża sobie wesela czy 18-nastki bez muzyki.
W tym celu można albo znaleźć zespół muzyczny, albo poszukać DJ'a, który profesjonalnie dobierze muzykę pod gusta nasze i naszych gości.

Dj ma przewagę nad zespołem, ponieważ nie jest ograniczony umiejętnościami muzyków, ani gatunkiem muzyki, którą może puścić. DJ często ma też lepszy sprzęt nagłośnieniowy oraz lepszej jakości miksery oraz mikrofony.

Cenowo Dj oraz zespół wychodzi bardzo podobnie, jednak w obu przypadkach należy pamiętać, ze dostajemy tyle za ile zapłacimy..

Widok do druku:

kuzior.eu