Mało kto ma czas opiekować się starszym członkiem rodziny i mimo, że najczęściej mowa o naszych rodzicach to musimy zapewnić im najlepszą.

Z tego powodu otwierają się domy starców takie jak .

Na szybko o domach opieki.

Na czym polega pielęgnowanie? Wikipedia wyjaśnia

Dom spokojnej starości Mikołów Dom spokojnej starości Mikołów
Pielęgnowanie - zespół czynności wchodzących w proces pielęgnowania chorych lub postępowania w zakresie ochrony zdrowia ludności.
Specjalną rolą osoby pielęgnującej jest pomagać człowiekowi choremu lub zdrowemu w czynnościach mających na celu zapewnienie pełnego zdrowia lub powrotu do niego. Czynności obejmują: zapewnienie choremu zaspokojenie w miarę możliwości i w granicach zdrowego rozsądku potrzeb bio- psychospołecznych, ze specjalnym podkreśleniem czynności zapewniających choremu wygodę, poczucie bezpieczeństwa, poszanowanie godności osobistej, a w krytycznych przypadkach spokojną śmierć czynności pomocnicze, związane z ustaleniem diagnozy przez lekarza czynności wynikające z przeprowadzenia ustalonego przez lekarza planu leczenia, w tym zakresie wykonywanie zleconych zabiegów leczniczych wykonywanie szczepień ochronnych właściwe oddziaływanie na środowisko domowe i zawodowe pacjenta propagowanie zasad higieny i prowadzenie oświaty zdrowotnejŹródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pielęgnowanie

Senior i jego pielęgnacja.

Lepiej zostawić to osobom przeszkolonymPielęgnacja osób chorych i starych wymaga sporego doświadczenia i niestety nie każdy jest w stanie sobie z tym poradzić tak aby nie uszkodzić siebie i osoby nad którą się opiekuje. Często samo przenoszenie na inne miejsce jest bardzo problematyczne i źle zrobione może mocno uszkodzić pacjenta. W domach opieki, czy tez jak kto woli w domach seniora zatrudniany jest personel medyczny, który jest odpowiednio przeszkolony do radzenia sobie z różnymi rodzajami chorób oraz dysfunkcji spowodowanych starością. W takim miejscu z pewnością właściwie zaopiekują się taką osoba.

Trudy opieki nad chorą osobą starszą

Opieka nad osobami starszymi wymaga dużego poświecenia.
Zwłaszcza jeżeli mowa o czasie, ponieważ seniorzy z problemami z poruszaniem się często wymagają dwudziestoczterogodzinnej opieki.
Niestety dla większości rodzin nie jest to możliwe, aby zapewnić taki wymiar godzinowy opieki, nawet na zmiany z całą rodziną. Najlepiej w takiej sytuacji zdecydować się albo na dom opieki albo na pomoc pielęgniarską w domu seniora.

Na szczęście większość domów seniora oferuje przystępne ceny za pełną opiekę z wyżywieniem, więc możemy być pewni, że nasza babcia, mama lub dziadek będą się tam dobrze czuli..