O suplementacji przed treningiem w Wikipedii

the protein works
Suplementy stosowane przed treningiem to preparaty przeznaczone głównie dla sportowców oraz osób aktywnych fizycznie.

Ich zadaniem jest zwiększenie wydolności organizmu w trakcie wysiłku.

Mają za zadanie wywoływać efekt pobudzenia organizmu, zwiększenia jego koncentracji oraz zwiększenia intensywności ćwiczeń.

Dobór suplementów przedtreningowych powinien być uzależniony od rodzaju treningu, stosowanej diety oraz od indywidualnych potrzeb organizmu. Najczęściej zaliczamy do nich: Aminokwasy rozgałęzione (BCAA) ? przyśpieszają regenerację mięśni i przyrost masy mięśniowej Beta?alaninę ? obniża zmęczenie mięśniowe i zapobiega zakwaszaniu mięśni Kreatynę ? stosowana przed treningiem zwiększa wytrzymałość i dodaje energii do ćwiczeń Odżywki białkowe ? dostarczają niezbędnych protein do budowy mięśni Odżywki węglowodanowo?białkowe ? wpływają na efektywność treningów, dostarczają energii oraz chronią mięśnie przed degradacją Preparaty z kofeiną ? zwiększają siłę, szybkość i koncentrację Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Suplement_(kulturystyka)

Lekkostrawne diety przeznaczone dla sportowców

the protein works Wielu sportowców musi stosować diety lekkostrawne i odchudzające.
Dzieje się tak dlatego, że są oni zobowiązani do utrzymywania stałej i niskiej masy ciała, a niektórzy z nich zostają również zobowiązani do zrzucenia kilku kilogramów.
Dlatego dietetycy układają dla takich sportowców odpowiednie diety.
Ze szczególną uwagą przygotowują dla swoich podopiecznych zestawy obiadowe i wieczorne.
Dzieje się tak dlatego, że wprawdzie śniadanie jest uważane za najważniejszy posiłek dnia, ale samo śniadanie zostanie jeszcze dobrze przetrawione, natomiast spalanie obiadu musi być już przeprowadzane bardziej intensywnie, jeżeli sportowiec chce utrzymać swoją dotychczasową masę ciała. Musi również uważać na to, jakie potrawy będzie zjadał na kolacje.

Uprawianie sportów indywidualnych

Obecnie znane są bardzo różne formy sportu.

Sportowcy mogą więc zawodowo pływać i skakać przez przeszkody oraz zjeżdżać na nartach i rzucać młotem.

Jednocześnie znane są zarówno indywidualne, jak drużynowe dziedziny sportu.
Do sportów drużynowych zaliczyć można koszykówkę i siatkówkę oraz piłkę nożną.
Natomiast do sportów indywidualnych na przykład strzelanie z łuku czy skoki przez płotki lub wzwyż.
Jednocześnie wiele osób traktuje uprawianie sportu po prostu jako swoje hobby, dzięki któremu mogą stale dbać o swoją dobrą kondycję.
Trzeba przyznać, że takie podejście do sportu jest bardzo chwalone przez lekarzy, ponieważ osoby trenujące sport uprawiają różne ćwiczenia, ale nie muszą się przemęczać..
Dodane: 29-12-2016 15:19

Tagi: sklep odżywki sport suplementy proteiny siłownia

Widok do druku:

the protein works